Technik masażysta

Nauka zawodu jest realizowana w ramach Policealnej Szkoły Medycznej.

Wiadomości Ogólne:

Zawód: Technik masażysta 325402
Plan nauczania podbudowa programowa: szkoła dająca wykształcenie średnie.
Kwalifikacje: Z.1. Świadczenie usług w zakresie masażu

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, realizujemy program MEN.

Czas trwania nauki: 2 lata, tj. 4 semestry, zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym.

Wystawiamy zaświadczenia do ZUS
Wystawiamy legitymacje szkolne = zniżki na przejazdy.
Organizujemy atrakcyjne praktyki zawodowe.
Języki obce – nauczamy na różnych poziomach zaawansowania.
Doskonałe kwalifikacje na rynku pracy krajów Unii Europejskiej.

Opis Kierunku:

Zawód technika masażysty wpisuje się w klasyfikacji jako średni personel medyczny. Technik masażysta posiada uprawnienia w zakresie wykonywania masażu: klasycznego, segmentarnego, sportowego, limfatycznego oraz medycznego, sportowego i profilaktycznego. Dyplomowany masażysta stosuje wszystkie metody i techniki masażu oraz zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację chorych. Posiada również znajomość technik relaksujących i odmładzających przeznaczonych dla osób zdrowych, chcących działać profilaktycznie i dbać o zdrowie. Technik masażysta posiada umiejętność obsługi sprzętu potrzebnego do wykonywania zabiegów masażu.  Praca w roli technika masażysty wymaga posiadania sporej wiedzy teoretycznej z zakresu biologii, podstaw anatomii oraz dermatologii, a także nabycia praktycznych umiejętności sprężystego odkształcania tkanek. Podczas nauki przyszli technicy masażyści uczą się jak wykonywać ruchy wywierające ucisk na tkanki – trenują tempo, odpowiednie użycie siły, rytmiki oraz wyczuwania przebiegu mięśni, naczyń krwionośnych i limfatycznych. Aby nauka w naszej szkole była efektywna, staramy się, by zakres wiedzy teoretycznej wspierał proces praktycznego nabywania umiejętności. Doświadczenie w pracy masażysty jest niezwykle istotne. W zależności od wyboru dalszej specjalności nasi uczniowie przygotowują się do wykonywania zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych, jak i odmładzających, ujędrniających i relaksujących.

Praca: Technik masażysta może pracować w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej: szpitalach, klinikach, zakładach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach pomocy społecznej, przychodniach, zakładach opiekuńczo – leczniczych. Kluby sportowe, gabinety odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne również zatrudniają masażystów. Wielu absolwentów kierunku technik masażysta otwiera własny gabinet masażu – stale rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Praca technika masażysty wymaga od wykonującego czynności sporej dawki empatii i cierpliwości do cierpiących ludzi.