Jak i dlaczego warto zostać cukiernikiem?

Jak i dlaczego warto zostać cukiernikiem

Cukiernik to osoba obdarzona kulinarną pasją, zmysłem smaku i bogatą wyobraźnią. Trudno o lepsze uwieńczenie ważnych uroczystości niż misternie zdobiony tort czy kolorowe muffiny. Jeśli posiadasz zamiłowanie do wypieków i zastanawiasz się jak zostać cukiernikiem i wykonywać jeden z najsłodszych zawodów świata, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Cukiernik – jak wygląda praca i jakie cechy trzeba posiadać?

Praca cukiernika to przede wszystkim wytwarzanie wszelkiego rodzaju smakołyków – ciast, ciasteczek, czekolad, a także finezyjnie dekorowanych tortów i innych deserów, które powinny nie tylko rozpieszczać podniebienia klientów, ale również zachwycać ich swoim wyglądam. Dlatego też w tym zawodzie wymagana jest zarówno znajomość różnorodnych przepisów, umiejętność łączenia ze sobą smaków, jak i posiadanie cech mających z cukiernictwem na pozór mało wspólnego, np. zdolności manualne, cierpliwość, czy też bogata wyobraźnia. Od cukiernika wymaga się również wyczucia estetyki, dobrej organizacji pracy, a także oczywiście umiejętności obsługi maszyn i urządzeń niezbędnych w tym fachu.

Jak zostać cukiernikiem?

By móc pracować jako cukiernik trzeba w pierwszej kolejności zdobyć tytuł zawodowy, potwierdzający posiadane kwalifikacje i umiejętności. W tym celu należy ukończyć odpowiednią szkołę zawodową, technikum lub kwalifikacyjny kurs zawodowy. Do tego ostatniego może przystąpić każdy, kto ukończył minimum ośmioletnią szkołę podstawową lub gimnazjum. W praktyce, jest to jedyne kryterium, jakie trzeba tutaj spełnić – nie jest wymagana nawet matura.

Chcąc wybrać odpowiednią placówkę edukacyjną, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na szczegóły dotyczące obowiązującego w niej programu nauczania. Chodzi o to, że powinien on obfitować w przedmioty, które realnie przydadzą się w przyszłej pracy. Do takich należą m.in. wytwarzanie i dekorowanie wyrobów cukierniczych, podstawy technologii żywności, czy też – w przypadku osób rozważających założenie własnego biznesu cukierniczego – podstawy działalności gospodarczej. Oczywiście nie może też zabraknąć zajęć praktycznych, bo to właśnie one pozwalają uzupełnić lub nabyć te najbardziej przydatne w tym zawodzie umiejętności.

Czy cukiernik to dobry zawód

Czy cukiernik to dobry zawód?

Lubisz przesiadywać całymi godzinami w kuchni? Wymyślać słodkie kompozycje smakowe? Dawać upust swojej wyobraźni przy dekorowaniu wypieków? Rodzina czy znajomi nie mogą się doczekać kolejnej imprezy z udziałem twoich słodkich dzieł sztuki? A może po prostu lubujesz się w łakociach? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, to przynajmniej powinieneś rozważyć zdobycie tytułu cukiernika.

Zawód cukiernika może okazać się dobrym wyborem również z tego względu, że daje wiele potencjalnych możliwości zatrudnienia. Cukiernicy są potrzebni w cukierniach, restauracjach, hotelach, firmach produkujących czekolady lub słodycze, czy też w manufakturach słodyczy – gdzie odbywają się widowiskowe pokazy, podczas których na oczach klientów wytwarzane są kolorowe cukierki, lizaki i inne łakocia. Oczywiście można też założyć własną działalność gospodarczą i np. wypiekać torty na indywidualne zamówienie klientów – z okazji urodzin, ślubu, komunii, itp. Choć cukiernik to dobry zawód, nie można zapominać, że wiąże się z rozpoczynaniem pracy o wczesnych godzinach porannych. Wymaga tez ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i śledzenia najnowszych trendów – bez tego nie ma szans na sprostanie rosnącym wymaganiom klientów.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Jeśli uważasz, że cukiernik to dla ciebie odpowiedni zawód, pomyśl o zdobyciu niezbędnej wiedzy i kwalifikacji w jednej ze szkół sieci ATUT Lider Kształcenia. W naszych placówkach kładzie się bowiem nacisk, na kształcenie praktycznych umiejętności zawodowych. Co więcej, w przypadku oferowanego kwalifikacyjnego kursu na cukiernika, nauka trwa zaledwie 1,5 roku (3 semestry), a same zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Dzięki takiej specyfice systemu, nowy fach można zdobyć nie tyko szybko, ale również bez konieczności ewentualnego rezygnowania z dotychczasowej pracy.

Jak i dlaczego warto zostać cukiernikiem?
4.1 (82.11%) 38 votes

Poprzez dalsze korzystanie z serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close