Manikiurzystka – czym się zajmuje i jak nią zostać?

Czym się zajmuje manikiurzystka?

Interesujesz się pielęgnacją dłoni, masz wiedzę o trendach w stylizacji paznokci, a przy tym nie są ci obce takie terminy jak hybryda, żel czy akryl? A może uwielbiasz urządzać w domu zabiegi SPA dla swoich znajomych? Lub tworzyć różne wzory na paznokciach, dzięki którym prezentują się zjawiskowo na imprezach? Jeśli odpowiedź, na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, powinnaś wziąć pod uwagę karierę profesjonalnej manikiurzystki.

Wygląd wpływa na nasze samopoczucie, atrakcyjność, pewność siebie, czy też to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Nierzadko okazuje się on równie istotny, co nasze umiejętności, kompetencje czy wykształcenie – przykładem jest choćby rozmowa kwalifikacyjna, a w wielu przypadkach nawet sam etap przeglądania CV przez pracodawcę. Uwieńczeniem naszej troski o wygląd i wizerunek są zadbane dłonie – wizytówka nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Możemy troszczyć się o nie sami, ale duże lepsze rezultaty przynosi w tym kontekście korzystanie z pomocy specjalistki. Z niniejszego tekstu dowiesz się, co robi manikiurzystka i jak możesz nią zostać.

Czym zajmuje się manikiurzystka?

Manikiurzystka to nie tylko osoba zajmująca się malowaniem paznokci. To również wykwalifikowana specjalistka, która w profesjonalny sposób troszczy się o dłonie swoich klientów, zna ich potrzeby i potrafi ocenić jaką pielęgnację zastosować. Dba o nienaganny wygląd płytki paznokcia i skórek, a przy tym z niezwykłą precyzją wykonuje za pomocą lakieru nawet najbardziej misterne wzory. Manikiurzystka potrafi także zastosować różne metody przedłużania, rekonstrukcji czy i zdobienia paznokci.

W tym zawodzie ważne są zdolności zarówno manualne, jak i interpersonalne. Łatwość nawiązywania kontaktów z klientem, to dodatkowy atut, zwłaszcza w renomowanych salonach kosmetycznych. Nie bez znaczenia w tej branży jest także ścisłe przestrzeganie zasad higieny, porządek na stanowisku, właściwa dezynfekcja i sterylizacja narzędzi, jak również odpowiednia ochrona siebie oraz klientów przed potencjalnymi zakażeniami.

Jak zostać manikiurzystką

Jak zostać manikiurzystką?

By zostać profesjonalną manikiurzystką, musisz mieć ukończoną przynajmniej szkołę średnią, a następnie wybrać odpowiedni kurs w policealnej szkole rozwoju zawodowego. Pamiętaj tylko, by przy wyborze szkoły zwrócić uwagę na program nauczania – a zwłaszcza na ilość i zakres zajęć praktycznych, które zapewnią ci właściwe przygotowanie do wykonywania zawodu. Kurs trwa zwykle 1 rok (dwa semestry) i kończy się egzaminem, dzięki któremu można uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Praca jako manikiurzystka – gdzie możesz pracować?

Manikiurzystka może pracować w salonie kosmetycznym, w salonie fryzjerskim – w specjalnie wydzielonym dla niej stanowisku, w hotelowym SPA, czy też innym ośrodku leczniczo-rekreacyjnym. Może również pracować na jednym ze stoisk do pielęgnacji dłoni, które można znaleźć w centrach handlowych lub otworzyć własny gabinet kosmetyczny i świadczyć swoje usługi, w swoim stacjonarnym lub mobilnym salonie urody. Jeśli chodzi o to ostatnie rozwiązanie, to dobrym pomysłem będzie również poszerzenie oferty swoich usług o pielęgnację dla panów, którzy coraz częściej odwiedzają salony piękności. Trzeba tylko pamiętać, że w ich przypadku wygląda ona nieco inaczej 🙂

O czym warto pamiętać?

Pamiętaj, że pracując jako manikiurzystka musisz też wykazywać się cierpliwością i uprzejmością wobec klientów, którzy do salonów kosmetycznych i gabinetów odnowy biologicznej przychodzą często nie tylko po konkretną usługę, ale również po relaks. Zatroszcz się o ich komfort, uprawiaj small talk!, a na pewno nie będziesz narzekać na brak zainteresowania swoimi usługami.

Pamiętaj też, że w tym zawodzie ważne jest również ciągłe doskonalenie swojego warsztatu, i poszerzanie wiedzy dotyczącej wchodzących na rynek produktów oraz narzędzi. To ważne choćby z tego względu, że niektóre klientki mogą posiadać różnego rodzaju alergie, czy problemy skórne, a dzięki dobrej znajomości kosmetyków, będziesz mogła lepiej zatroszczyć się o te najbardziej wymagające dłonie.

Manikiurzystka – czym się zajmuje i jak nią zostać?
3.4 (68.39%) 31 votes

Poprzez dalsze korzystanie z serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close