Dyplom międzynarodowy w 4 semestry

Student
Student

Marzysz o wielkiej karierze?

Atut Lider Kształcenia robi ukłon w stronę słuchaczy, którym marzy się coś więcej, niż tylko świadectwo ukończenia kursu. Po szkole, w której nauka trwa dwa lata, otrzymasz Dyplom Międzynarodowy! Co to za dokument i w czym może Wam pomóc?

Wspomniane wyróżnienie jest przetłumaczone na język angielski i jest honorowane na całym świecie. To znaczy, że Twoje kwalifikacje będą brane pod uwagę nawet za granicą, jeśli planujesz międzynarodową karierę! Atut Lider Kształcenia pomoże Ci zdobyć dyplom już w 2 lata (4 semestry). Możesz wybrać zaoczny lub wieczorowy tryb nauki, żeby dopasować grafik zajęć do swojego trybu życia i pracy.

Pełna lista państw, które uznają Dyplomy Międzynarodowe: Albania, Andora, Antykwa i Barbuda, Argentyna, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Bahamy, Barbados, Belgia, Belize, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Botswana, Brunei Darussalam, Bułgaria, Chiny-Hongkong, Chiny-Makao, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dominika, Ekwador, Estonia, Fidżi, Finlandia, Francja, Grecja, Grenada, Hiszpania, Holandia, Honduras, Indie, Irlandia, Islandia, Izrael, Japonia, Kazachstan, Kolumbia, Lesotho, Liberia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malawi, Malta, Mauritius, Meksyk, Mołdawia (od 16 marca 2007 r.), Monako, Namibia, Niemcy, Niue, Norwegia, Nowa Zelandia, Panama, Polska, Portugalia, Rosja, RPA, Rumunia, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Salwador, Samoa, San Marino, Serbia (i Czarnogóra), Seszele, Słowacja, Słowenia, Suaziland, Surinam, Szwajcaria, Szwecja, Tonga, Trynidad i Tobago, Turcja, Ukraina, USA, Wenezuela, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Cooka, Wyspy Marshalla.

Każdy z kierunków w naszej szkole dla dorosłych to gwarancja najlepszej jakości nauczania według programu zaakceptowanego przez Ministerstwo Edukacji i możliwość zdobycia międzynarodowego dyplomu! Spełniaj swoje marzenia i zacznij od wyboru idealnej szkoły. Polecamy się!

Poprzez dalsze korzystanie z serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close