Edukacja się opłaca, czyli zniżki dla studentów

real-estate agent shows a build project on a digital tablet to a young couple

Sprawdź, jakie ulgi daje legitymacja uczniowska.

Uczysz się? Nie ważne, czy jesteś w gimnazjum, liceum, w szkole dla dorosłych, dziennej czy zaocznej – jeśli masz legitymację szkolną przysługuje Ci wiele zniżek! Sprawdź, jak wykorzystać status ucznia i co Ci się należy.

Komunikacja miejsca i pociągi PKP
Posiadacze legitymacji szkolnej mogą podróżować komunikacją miejską 50% taniej. Ulgowe bilety na autobusy, tramwaje, kolejki podmiejskie i metro to niewielki koszt w porównaniu do biletów normalnych. Warto więc mieć legitymację zawsze przy sobie. Ulga dotyczy także podróży pociągami PKP – zniżka dla uczniów i studentów wynosi 37%.

Kina i teatry
Po okazaniu w kasie ważnej legitymacji uczniowskiej możesz liczyć na tańszy bilet. Różnica w cenie zależy oczywiście od miejscowości i placówki, do której się udacie. Każde kino i teatr ma swój cennik, w którym oczywiście uwzględnione są zniżki dla uczniów.

Muzea
Podobnie jak w kinach i tetrach, wszystko zależy od konkretnej placówki, którą macie ochotę odwiedzić. Muzea to instytucje, które mają pomóc nam w zdobyciu wiedzy, to więc oczywiste, że studenci mogą liczyć na tańsze bilety wstępu.

Restauracje
W wielu lokalach gastronomicznych studenci mogą liczyć na zniżki i promocje. Warto dokładnie przeczytać menu i okazać legitymację szkolną, która być może wpłynie na obniżenie rachunku za posiłki i napoje.

Sklepy
Sklepy z odzieżą także często wychodzą uczniom na przeciw i oferują zniżki dla posiadaczy legitymacji studenckiej. W punkcje informacyjnym każdej galerii handlowej dowiecie się, gdzie i z jakich promocji możecie skorzystać.

Siłownie
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, więc po obiedzie i zakupach z legitymacją, zastanówcie się nad miejscem, w którym możecie poćwiczyć. Placówki w dużych miastach biorą pod uwagę fakt, że studenci bardzo często zaliczają swoje zajęcia z wychowania fizycznego, uczęszczając na siłownię. Oferując zniżki mogą liczyć na duże zainteresowanie i większą liczbę klientów.

Ulgi podatkowe
Jeśli wciąż się uczycie, z ulgi uczniowskiej mogą skorzystać także Wasi rodzice, odliczając koszty Waszego utrzymania w corocznym zeznaniu podatkowym PIT.