Edukacja się opłaca, czyli zniżki dla studentów

real-estate agent shows a build project on a digital tablet to a young couple

Sprawdź, jakie ulgi daje legitymacja uczniowska.

Uczysz się? Nie ważne, czy jesteś w gimnazjum, liceum, w szkole dla dorosłych, dziennej czy zaocznej – jeśli masz legitymację szkolną przysługuje Ci wiele zniżek! Sprawdź, jak wykorzystać status ucznia i co Ci się należy.

Komunikacja miejsca i pociągi PKP
Posiadacze legitymacji szkolnej mogą podróżować komunikacją miejską 50% taniej. Ulgowe bilety na autobusy, tramwaje, kolejki podmiejskie i metro to niewielki koszt w porównaniu do biletów normalnych. Warto więc mieć legitymację zawsze przy sobie. Ulga dotyczy także podróży pociągami PKP – zniżka dla uczniów i studentów wynosi 37%.

Kina i teatry
Po okazaniu w kasie ważnej legitymacji uczniowskiej możesz liczyć na tańszy bilet. Różnica w cenie zależy oczywiście od miejscowości i placówki, do której się udacie. Każde kino i teatr ma swój cennik, w którym oczywiście uwzględnione są zniżki dla uczniów.

Muzea
Podobnie jak w kinach i tetrach, wszystko zależy od konkretnej placówki, którą macie ochotę odwiedzić. Muzea to instytucje, które mają pomóc nam w zdobyciu wiedzy, to więc oczywiste, że studenci mogą liczyć na tańsze bilety wstępu.

Restauracje
W wielu lokalach gastronomicznych studenci mogą liczyć na zniżki i promocje. Warto dokładnie przeczytać menu i okazać legitymację szkolną, która być może wpłynie na obniżenie rachunku za posiłki i napoje.

Sklepy
Sklepy z odzieżą także często wychodzą uczniom na przeciw i oferują zniżki dla posiadaczy legitymacji studenckiej. W punkcje informacyjnym każdej galerii handlowej dowiecie się, gdzie i z jakich promocji możecie skorzystać.

Siłownie
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, więc po obiedzie i zakupach z legitymacją, zastanówcie się nad miejscem, w którym możecie poćwiczyć. Placówki w dużych miastach biorą pod uwagę fakt, że studenci bardzo często zaliczają swoje zajęcia z wychowania fizycznego, uczęszczając na siłownię. Oferując zniżki mogą liczyć na duże zainteresowanie i większą liczbę klientów.

Ulgi podatkowe
Jeśli wciąż się uczycie, z ulgi uczniowskiej mogą skorzystać także Wasi rodzice, odliczając koszty Waszego utrzymania w corocznym zeznaniu podatkowym PIT.

Poprzez dalsze korzystanie z serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close