Florysta

Wiadomości Ogólne:

Zawód: Florysta 343203
Plan nauczania podbudowa programowa: szkoła dająca wykształcenie średnie.
Kwalifikacje: R.26.Wykonywanie kompozycji florystycznych

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, realizujemy program MEN.

Czas trwania nauki: 1 rok, tj. 2 semestry, zajęcia odbywają się w systemie zaocznym.

Wystawiamy zaświadczenia do ZUS.
Wystawiamy legitymacje szkolne = zniżki na przejazdy.
Organizujemy atrakcyjne praktyki zawodowe.
Języki obce – nauczamy na różnych poziomach zaawansowania.
Doskonałe kwalifikacje na rynku pracy krajów Unii Europejskiej.

Opis Kierunku:

Florysta to osoba znająca świat roślin jak własną kieszeń. Dzięki wiedzy teoretycznej z zakresu botaniki oraz umiejętności praktycznego dobierania i układania wybranych roślin, floryści są cenionymi specjalistami od sztuki kwiatowej. Florysta tworzy kompozycje kwiatowe zarówno z kwiatów żywych, jak i suszonych, wykonuje wiązanki okolicznościowe z okazji np. ślubu, komunii czy chrzcin. Jako specjalista do spraw kwiatów jak nikt inny potrafi stworzyć niebanalne kompozycje, dekoracje z roślin suszonych lub doniczkowych oraz kompozycje mieszane.

Dobry florysta to osoba twórcza, która jest bardzo otwarta na potrzeby i sugestie zamawiających kwiaty. Podczas nauki słuchacze poznają rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz realizują własne pomysły dekoratorskie. Florystyka jest obecnie jednym z bardziej popularnych zawodów nauczanych w szkołach policealnych. Florystyka i technik florysta w szkołach policealnych ATUT Lider Kształcenia to będzie dla Państwa strzał w dziesiątkę! A nauka zawodu florysty jest niezwykle przyjemna, podczas kształcenia obcować będziecie z wieloma cudnymi kwiatami.

Praca:

W związku z rosnącymi oczekiwaniami klientów, florystyka jest dziedziną, która mocno rozwinęła się w ostatnich czasach. Profesjonalni technicy floryści są zatem osobami poszukiwanymi w każdej kwiaciarni czy firmie organizującej wystrój przyjęć. Oprócz pracy w kwiaciarni, florysta może znaleźć zatrudnienie w ekskluzywnym hotelu, w ośrodkach wczasowych czy w dużych firmach, w których elementy dekoracyjne z żywych kwiatów są niezwykle cenne, podnoszą bowiem status wizerunkowy przedsiębiorców.

Cenione i znane restauracje również inwestują w odpowiednią oprawę kwiatową, którą zazwyczaj zajmują się floryści. Na rynku wciąż brakuje firm florystycznych, które zajmują się profesjonalnym dekorowaniem sal weselnych.