Higienistka stomatologiczna

Nauka zawodu jest realizowana w ramach Policealnej Szkoły Medycznej.

Wiadomości Ogólne:

Zawód: Higienistka stomatologiczna 325102
Plan nauczania podbudowa programowa: szkoła dająca wykształcenie średnie.
Kwalifikacje: Z.14. Prowadzenie działalności profilaktyczno-leczniczej pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty oraz utrzymanie gabinetu dentystycznego w gotowości do pracy i prowadzenie promocji zdrowia pracy

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, realizujemy program MEN.

Czas trwania nauki: 2 lata, tj. 4 semestry, zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym.

Wystawiamy zaświadczenia do ZUS
Wystawiamy legitymacje szkolne = zniżki na przejazdy.
Organizujemy atrakcyjne praktyki zawodowe.
Języki obce – nauczamy na różnych poziomach zaawansowania.
Doskonałe kwalifikacje na rynku pracy krajów Unii Europejskiej.

Opis Kierunku:

Higienistka stomatologiczna to osoba, która pod nadzorem lekarza prowadzi działalność higieniczno-profilaktyczną. Do jej zadań i umiejętności należy między innymi określanie roli i zadań profilaktyki próchnicy zębów oraz profilaktyki periodontologicznej, ortodontycznej, stomatologicznej i onkologicznej. W zakres jej działań wchodzi także prowadzenie edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowia w różnych środowiskach; prowadzenie działalności edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży w zakresie higieny stomatologicznej; czynne asystowanie w zabiegach ortodontycznych oraz wykonywanie zabiegów profilaktyczno-leczniczych na zlecenie i pod nadzorem lekarza dentysty. Higienistka stomatologiczna posiada uprawnienia do wykonywania podstawowych zabiegów higieniczno-profilaktycznych.

Praca: Higienistka stomatologiczna może znaleźć pracę w gabinetach dentystycznych publicznych zakładach opieki zdrowotnej, prywatnych gabinetach stomatologicznych, poradniach i klinikach dentystycznych, gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w przedszkolach i szkołach.