Transport drogowy

Nauka zawodu jest realizowana w ramach Policealnej Szkoły Zawodowej.

Wiadomości Ogólne:

Zawód: Technik transportu drogowego 311927
Plan nauczania podbudowa programowa: szkoła dająca wykształcenie średnie.
Kwalifikacje: AU.04. Eksploatacja środków transportu drogowego
AU.69 Organizacja przewozu środkami transportu drogowego

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, realizujemy program MEN.

Czas trwania nauki: 2 lata, tj. 4 semestry, zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym.

Wystawiamy zaświadczenia do ZUS.
Wystawiamy legitymacje szkolne = zniżki na przejazdy.
Organizujemy atrakcyjne praktyki zawodowe.
Języki obce – nauczamy na różnych poziomach zaawansowania.
Doskonałe kwalifikacje na rynku pracy krajów Unii Europejskiej.

Opis Kierunku:

Do zadań zawodowych absolwenta kierunku technik transportu drogowego należy: kierowanie pojazdami samochodowymi, wykonywanie czynności związanych z bieżącą obsługą środków transportu drogowego, świadczenie usług w zakresie transportu drogowego rzeczy, prowadzenie dokumentacji związanej z praca kierowcy oraz eksploatacją środków transportu drogowego, prowadzenie dokumentacji dotyczącej przewozu rzeczy oraz organizowanie transportu drogowego osób i rzeczy.

Praca: Absolwent kierunku technik transportu drogowego może uzyskać zatrudnienie we wszelkich firmach transportowych, przewozu osób rzeczy w charakterze kierowcy, osoby nadzorującej prace kierowców itp. Prace związane z przewozem osób i rzeczy.