Sławni bez matury

Lech Wałęsa

Sprawdź, kto nie zdał egzaminu dojrzałości

Tegoroczni maturzyści mogą już odetchnąć z ulgą. Koniec maja to koniec egzaminów dojrzałości, do których przygotowywali się przez ostatnie lata nauki w liceum. Teraz tylko miesiąc czekania na wyniki i wszystko będzie jasne. Trzymamy za Was kciuki i wierzymy w to, że dobrze Wam poszło, ale nawet jeśli jest inaczej, nie powinniście się przejmować.

„Nie pójdzie do góry, ten kto nie ma matury” – obiło Wam się o uszy takie przysłowie? Na szczęście nie musicie brać tego do siebie. Jest wiele osób, które nie zdały egzaminu dojrzałości w tym szerokie grono naszych gwiazd. Przykład?

Lech Wałęsa… zaskoczeni? Były prezydent ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Lipnie, ale do matury nie przystąpił! Obowiązywały go egzaminy zawodowe, które zdał na ocenę dostateczną i bardzo dobrą.

Edyta Górniak, którą dobrze znacie z rodzimej sceny muzycznej też nie może pochwalić się maturalnymi osiągnięciami. Wokalistka zrobiła wielką karierę, ale do egzaminu dojrzałości nawet nie przystąpiła, bo była wtedy w trasie!

Agnieszka Chylińska to kolejna gwiazda, która nie ma matury. Zasłynęła jako młoda buntowniczka, ale dziś brak matury nic nie zmienia w jej życiu. Piosenkarka świetnie sobie radzi i robi karierę, choć wcale nie ma tej matury, bez której podobno świat się wali! Warto dodać, że Agnieszka Chylińska sama zrezygnowała z przystąpienia do egzaminu.

Andrzej Wajda, był cenionym reżyserem i laureatem honorowego Oscara za całokształt twórczości. Zdziwi Was fakt, że nie ma matury? Informacja wyszła na jaw przez przypadek i była prawdziwym szokiem dla miłośników kina.

Poza znanymi osobami z Polski, egzamin dojrzałości ominął także wiele światowych ikon. Musicie wiedzieć, że Marilyn Monroe nawet nie ukończyła liceum, nie mówiąc już o maturze. Dlaczego? Wyszła za mąż gdy była bardzo młoda, pochłonęło ją nowe życie i nauka aktorstwa.Milioner Steve Jobs zdał maturę i przez 5 miesięcy studiował, ale potem zrezygnował z edukacji. Trzeba przyznać, że na dobre mu to wyszło!

Z maturą, czy bez niej… Wasze życie może się różnie potoczyć. Trzymamy kciuki za tych, którzy czekają na wyniki. I bez względu na nie zapraszamy do naszych oddziałów w szkołach Atut Lider Kształcenia na terenie całej Polski.