Sławni bez matury

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa

Sprawdź, kto nie zdał egzaminu dojrzałości

Tegoroczni maturzyści mogą już odetchnąć z ulgą. Koniec maja to koniec egzaminów dojrzałości, do których przygotowywali się przez ostatnie lata nauki w liceum. Teraz tylko miesiąc czekania na wyniki i wszystko będzie jasne. Trzymamy za Was kciuki i wierzymy w to, że dobrze Wam poszło, ale nawet jeśli jest inaczej, nie powinniście się przejmować.

„Nie pójdzie do góry, ten kto nie ma matury” – obiło Wam się o uszy takie przysłowie? Na szczęście nie musicie brać tego do siebie. Jest wiele osób, które nie zdały egzaminu dojrzałości w tym szerokie grono naszych gwiazd. Przykład?

Lech Wałęsa… zaskoczeni? Były prezydent ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Lipnie, ale do matury nie przystąpił! Obowiązywały go egzaminy zawodowe, które zdał na ocenę dostateczną i bardzo dobrą.

Edyta Górniak, którą dobrze znacie z rodzimej sceny muzycznej też nie może pochwalić się maturalnymi osiągnięciami. Wokalistka zrobiła wielką karierę, ale do egzaminu dojrzałości nawet nie przystąpiła, bo była wtedy w trasie!

Agnieszka Chylińska to kolejna gwiazda, która nie ma matury. Zasłynęła jako młoda buntowniczka, ale dziś brak matury nic nie zmienia w jej życiu. Piosenkarka świetnie sobie radzi i robi karierę, choć wcale nie ma tej matury, bez której podobno świat się wali! Warto dodać, że Agnieszka Chylińska sama zrezygnowała z przystąpienia do egzaminu.

Andrzej Wajda, był cenionym reżyserem i laureatem honorowego Oscara za całokształt twórczości. Zdziwi Was fakt, że nie ma matury? Informacja wyszła na jaw przez przypadek i była prawdziwym szokiem dla miłośników kina.

Poza znanymi osobami z Polski, egzamin dojrzałości ominął także wiele światowych ikon. Musicie wiedzieć, że Marilyn Monroe nawet nie ukończyła liceum, nie mówiąc już o maturze. Dlaczego? Wyszła za mąż gdy była bardzo młoda, pochłonęło ją nowe życie i nauka aktorstwa.Milioner Steve Jobs zdał maturę i przez 5 miesięcy studiował, ale potem zrezygnował z edukacji. Trzeba przyznać, że na dobre mu to wyszło!

Z maturą, czy bez niej… Wasze życie może się różnie potoczyć. Trzymamy kciuki za tych, którzy czekają na wyniki. I bez względu na nie zapraszamy do naszych oddziałów w szkołach Atut Lider Kształcenia na terenie całej Polski.

Poprzez dalsze korzystanie z serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close